dr. Tar Balázs

A kardiológiai rendelésen a szívbetegségek komplex kivizsgálására történik. A mellkasi fájdalom, fulladás, lábdagadás okainak felderítése mellett a különböző szívritmuszavarok diagnosztikája jelenti a szakrendelés fő profiját. A családban előforduló hírtelen szívhalál, gyakoribb kardiológiai megbetegedések esetén egyéni rizikófelmérést követően tudunk tájékoztatást adni az adott páciens veszélyeztetettségéről. Hosszabb kihagyás esetén ismételten elinduló tréningprogram, fizikai aktivitás esetén lehetőség van a terhelhetőség megítélésére. Veszélyeztetett korba lépő, jelentős stressznek kitett ,szívbetegség tüneteit még nem mutató érdeklődők esetén rizikóstratifikációt végzünk, felmérjük a szív-,és érrendszeri betegségek okozta veszélyeztetettség mértékét, ezt követően életviteli tanácsokat adunk, s a rizikó mértékétől függően akár gyógyszeres kezelést indítunk. A kardiológia alapvizsgálat az anamnézis felvétele mellett magában foglal egy fizikális vizsgálatot egy EGK felvétel készítést, valamint szívultrahang vizsgálat végzését is. Szükség esetén terheléses EKG, 24 órás vérnyomás monitorizálás, illetve 24 órás EKG felvétel készítésére is lehetőség van.