Ismerje meg betegségét

Az ember fején kb. 150 ezer hajszál található, amelyek a fejbőr szőrtüszőiben /hajhagyma/ képződnek. A hajszál lényegében egy szőrszál, amely egy úgynevezett kéreg-, illetve velőállományból épül fel. Fő alkotóeleme a szaru, pigmenttartalma adja a színét, kevesebb pigmenttartalom esetén világosabb. Egyénenként változó a hajszál vastagsága, színe, a hajszálon bevonatot képző faggyúréteg mennyisége, a hajszál szilárdsága, illetve a haj növekedésének mértéke. Idős korban a hajszálak vastagsága és pigmenttartalma csökken.

Bővebben...
2013. november 19. 15:05

A lábszárfekély az esetek nagy részében vénás (visszeres) keringési elégtelenség következtében létrejött hámfosztott, élesszélu bőrterület. Vénás keringési elégtelenség alakulhat ki az alsó végtagi felületes, vagy mély vénák trombózisa miatt, gyakori oka a vénák kóros kitágulása az ún. visszértágulat.

Bővebben...
2013. november 19. 15:13

Hazánkban is folyamatosan nő a daganatos betegek száma. A statisztikák azt mutatják, hogy a rosszindulatú daganatok kialakulásáért az esetek 35%-ban a helytelen táplálkozás felelős. Ez arra hívja fel a figyelmet, hogy sokkal jobban kell (kellene) figyelnünk étrendünkre, táplálkozásunkra. Az alapdiéta nemcsak a betegeknek ajánlott, hanem mindenkinek, megelőzésképpen is, hiszen kiegyensúlyozott táplálkozást jelent. Ehhez képest többlet, ha valamilyen ok miatt speciális étrendre, diétára szorul valaki. Ilyen ok a rosszindulatú daganat is, amelynek esetén az alapdiétát figyelembe véve kell a beteg diétás étrendjét megtervezni.

Bővebben...
2013. november 20. 08:57

A tejcukor-érzékenység: (laktózintolerancia) enzimdefektus, a tejcukorbontáshoz hiányzik a vékonybél nyálkahártyájában termelődő laktáz nevű enzim, így a tejcukor emésztése és felszívódása nem történik meg. Emiatt a tejcukor nem emésztődik meg, s az alkotórészei nem szívódnak fel.

Bővebben...
2013. november 20. 09:43

A vírusos bőrbetegségek között a szemölcsök fordulnak elő a leggyakrabban. Az esetek többségében fiatal embereknél jelentkeznek, néhány mm-tõl kb. 1 cm-ig terjedõ nagyságú szarukinövések formájában.

Bővebben...
2013. november 19. 15:40
Hírek

A D-vitamin jótékony hatása már régóta ismert. Kiemelkedő szerepet játszik az immunrendszer működésében, a kalcium felszívódásában, ezzel együtt a csontok egészségének megőrzésében, valamint az ideg-izom működésben.

Bővebben...
2025. június 20. 04:03

A kor előrehaladtával jelentkező mozgásszervi problémák között nem csupán a csontritkulással, hanem az izomerő és az izomtömeg csökkenésével, a szarkopéniával is számolni kell.

Bővebben...
2025. június 20. 10:40

Hogyan befolyásolják táplálkozási szokásaink a vastagbél daganatainak rizikóját? Milyen hatással lehetnek bizonyos élelmiszerek a bélrendszeri daganatok kialakulására?

Bővebben...
2025. június 20. 13:25

Régebben úgy tartották, hogy infarktus után minél többet feküdjön a beteg. Napjainkra megváltozott a szemlélet, és a korai mobilizációt, az ágyból felkeltést, a mozgás fokozatos megkezdését részesítik előnyben.

Bővebben...
2025. június 19. 17:50

Az ideális terméknek nemcsak praktikusnak és kényelmesnek kell lennie a szülő és a gyermek számára, hanem természetesen biztonságosnak is.

Bővebben...
2025. június 19. 16:14

A hasfájás és a székrekedés után a harmadik leggyakrabban előforduló emésztőrendszeri probléma a haspuffadás. Hátterében számos kiváltó tényező állhat. Melyek ezek? Töltse ki tudástesztünket!

Bővebben...
2025. június 21. 09:00
Kövessen minket
Keresőszavak

belgyógyász, bőrgyógyász, endokrinológus nyíregyháza, érsebész, fogorvos nyíregyháza, fül-orr-gégész, gasztroenterológus, kardiológus nyíregyháza, kézsebész, neurológus, nőgyógyász nyíregyháza, onkológus, optika nyíregyháza, ortopéd, pszichiáter, reumatológus, sebész nyíregyháza, szemész, szemészet, urológus, aranyér nyíregyháza, anyajegy nyíregyháza, csontritkulás nyíregyháza, gyomortükrözés nyíregyháza, hasi ultrahang nyíregyháza, oszteoporózis nyíregyháza, prosztata nyíregyháza