Ismerje meg betegségét

Elhízáson a testtömeg, azon belül a zsírtartalom kóros növekedését értjük. Ennek az az oka, hogy több energiát fogyasztunk, mint amennyire a szervezetünknek szüksége van (bőségesen táplálkozunk, ugyanakkor keveset mozgunk). Az elhízás nem csupán kozmetikai kérdés, hanem számos betegségre — cukorbajra, köszvényre, érelmeszesedésre, magas vérnyomásra, keringési elégtelenségre és ízületi gyulladásra — is hajlamosít.

Bővebben...
2013. november 20. 09:00

A krónikus, nem specifikus légzőszervi betegségek rövidítésére Magyarországon a KALB betűszót használjuk. Az angolszász szakirodalomban a COPD használatos. Az említett rövidítések három betegséget jelölnek: a krónikus bronchitiszt (chronicus bronchitist, idült hörghurutot), az asztma bronchiálét (asthma bronchialét, hörgi asztmát) és az emfizémát (emphysemát, tüdőtágulatot).

Bővebben...
2013. november 20. 09:22

Reflux betegségről akkor beszélünk, amikor a nyelőcső alsó harmadának elernyedt izomzata miatt a savas gyomortartalom a nyelőcsőbe áramlik és súlyos esetben a nyálkahártyán felmaródást okoz és ott gyulladásos tüneteket hoz létre. Az utóbbi esetben úgynevezett refluxos nyelőcsőgyulladásról beszélünk.

Bővebben...
2013. november 19. 15:37

A szem fénytörési hibája által okozott homályos látásnak alapvetően két formája ismert. Rövidlátás esetén a közelben látott tárgyak a szem ideghártyáján (sárgafolt) éles képet alkotnak, amíg a távoli tárgyaknak homályos képe jelenik meg. A szem úgynevezett törőközegei: a szaruhártya, a szemlencse, és az üvegtest.

Bővebben...
2013. november 19. 15:38

A gyermeket váró anya táplálkozása befolyásolja a magzat fejlődését, valamint a születendő gyermek és saját maga egészségi állapotát, s hat a szülés időpontjára és lefolyására is. Ezt szem előtt tartva a nőnek a terhessége folyamán tápanyagtöbbletre van szüksége a szervezetében bekövetkező változásokhoz, valamint magzatának a fejlődéséhez.

Bővebben...
2013. november 20. 08:50
Hírek

A felnőttkori heveny leukémia a vérképző sejtek daganatos burjánzását jelenti a csontvelőben, vérben, esetleg a nyirokszervekben. Évente Magyarországon 300-400 ember betegszik meg heveny leukémiában. Mire számíthat egy beteg?

Bővebben...
2025. július 24. 16:11

A Bell-parézis vagy perifériás faciális parézis az arckifejezésért felelős (mimikai) izmokat mozgató ideg, a VII. agyideg részleges bénulása. Általában féloldali, vagyis csak az egyik arcfelet érinti.

Bővebben...
2025. július 25. 16:03

A liszteriózis a Listeria monocytogenes baktériummal fertőzött élelmiszer fogyasztása után kialakuló megbetegedés. E kórokozó gyakran előfordul nem hőkezelt élelmiszerekben, megbetegedést azonban csak nagyobb baktériumszám mellett okoz.

Bővebben...
2025. július 25. 17:25

Milyen szövődményekhez vezethet az elhízás? Egyáltalán mikor beszélünk elhízásról? Mikor kell orvoshoz fordulni?

Bővebben...
2025. július 24. 13:27

Sokszor halljuk páciensektől: "Voltam csontkovácsnál, jól megroppantotta a hátam." Ilyenkor az emberben egy pillanatra megfagy a vér – főleg, ha tudjuk, mennyi félreértés, tájékozatlanság és ebből adódóan opcionális veszélyek rejlenek a témában.

Bővebben...
2025. július 25. 04:03

Az európai felnőtt lakosság 20 százaléka szenved krónikus fájdalmaktól. De vajon tudjuk-e, hogy pontosan milyen fájdalmat élünk át és hogyan is csillapíthatjuk azt? Dr. Pál Mónika, reumatológus arról beszélt, milyen típusai vannak a fájdalomnak.

Bővebben...
2025. július 24. 17:40
Kövessen minket
Keresőszavak

belgyógyász, bőrgyógyász, endokrinológus nyíregyháza, érsebész, fogorvos nyíregyháza, fül-orr-gégész, gasztroenterológus, kardiológus nyíregyháza, kézsebész, neurológus, nőgyógyász nyíregyháza, onkológus, optika nyíregyháza, ortopéd, pszichiáter, reumatológus, sebész nyíregyháza, szemész, szemészet, urológus, aranyér nyíregyháza, anyajegy nyíregyháza, csontritkulás nyíregyháza, gyomortükrözés nyíregyháza, hasi ultrahang nyíregyháza, oszteoporózis nyíregyháza, prosztata nyíregyháza