Ismerje meg betegségét

Hipertóniáról (hipertenzióról), azaz magas vérnyomás betegségről akkor beszélünk, ha a beteg vérnyomása az elfogadható normális felső értéket tartósan meghaladja.

Bővebben...
2013. november 19. 14:49

A bőrrák a rosszindulatú daganatok közül gyakoriságban a nyolcadik helyet foglalja el. Az elváltozás korai felismerése azért kiemelkedő jelentőségű, mert a daganat korai kezelésével az áttétképzés, illetve a halálozás megelőzhető lehet.

Bővebben...
2013. október 08. 22:49

A szürkehályog a szemlencse elhomályosulásával, elszürkülésével járó betegség. Az esetek többségében mindkét szemet érinti, időskorban előfordulása 65 év felett csaknem 70 %-ra tehető.

Bővebben...
2013. november 19. 15:43

A testi leromlásnak sokféle oka lehet, egyebek között elhúzódó, súlyos betegség, műtét, baleset, sérülés (pl. égés) és anorexia nervosa. Az említett bajok miatt részben kevesebb tápanyaghoz jut a szervezet, részben több tápanyagot veszít, mint amennyit felvesz. Nem véletlen, hogy a diéta célja a szervezet teljes regenerálása. Különös gondot kell fordítani az energiában, vitaminokban, ásványi anyagokban és fehérjékben gazdag élelmianyagok és élelmiszerek rendszeres fogyasztására. Az étrend fontos szabálya, hogy fokozatosan többet és többször kell enni. Naponta ötszöri-hatszori étkezés javasolt. Az étrend energiaértéke (2500–4000 kcal/nap) attól függően változhat, hogy milyen mértékű a testi leromlás.

Bővebben...
2013. november 20. 09:39

A máj a szervezet legnagyobb és anyagcseréjét illetően egyik legösszetettebb szerve. Károsodása kihat a szervezet fehérje-, szénhidrát- és zsíranyagcseréjére, valamint vitamin-ellátottságára. Ezért a diéta célja a megelőzés, a már kialakult károsodás további romlásának megakadályozása, valamint a gyógyszeres kezelés kiegészítése. A májbetegek étrendje szénhidrátban, fehérjében és vitaminban gazdag, ám zsírszegény és alkoholmentes legyen.

Bővebben...
2013. november 20. 09:28
Hírek

A Felty-szindróma egy ritka, de potenciálisan súlyos állapot, amely leggyakrabban hosszú ideje fennálló, szeropozitív (reumafaktor-pozitív) reumás ízületi gyulladásban (RA) szenvedőknél alakul ki.

Bővebben...
2025. július 20. 05:03

A reflux jeleinek felismerése sok esetben nehéz lehet, mert nem mindig egyértelmű, hogy mi áll a panaszok hátterében. Vajon Ön felismeri a refluxbetegség jellegzetes tüneteit?

Bővebben...
2025. július 20. 09:00

A citromfű, latinul Melissa officinalis sok helyen termesztett, évelő, de fagyérzékeny növény. A gyógyászatban levelét vagy föld feletti részét használják.

Bővebben...
2025. július 19. 14:00

A fájdalom szervezetünk jelzése, hogy valami nincs rendben. Az egyik leggyakoribb panasz, aminek a hátterében rendkívül sok kórkép állhat, éppen ezért a fájdalom jellege kiemelten fontos információ a lehetőségek leszűkítésében.

Bővebben...
2025. július 18. 17:00

A szúnyogok sokunk életét megkeserítik (beleértve az állatokét is). De miért van az, hogy míg egyesek megússzák néhány csípéssel, addig mások igazi „szúnyogmágnesek”?

Bővebben...
2025. július 20. 17:34

A hasi fájdalom okát sokszor nehéz kitalálni, mivel előfordulhat, hogy különböző problémák ugyanazon tünetekkel, ugyanazon a területen kezdődnek. A hasfájás erőssége, helye és a fájdalom kísérőtünetei segítenek meghatározni, hogy mi okozza a panaszokat.

Bővebben...
2025. július 19. 09:00

Amikor melegben sportolunk, kulcsfontosságú a folyadékpótlás. Milyen folyadékot célszerű ilyenkor fogyasztani? Mikor és mennyit igyunk? Érdemes speciális sportitalokat inni?

Bővebben...
2025. július 19. 17:32
Kövessen minket
Keresőszavak

belgyógyász, bőrgyógyász, endokrinológus nyíregyháza, érsebész, fogorvos nyíregyháza, fül-orr-gégész, gasztroenterológus, kardiológus nyíregyháza, kézsebész, neurológus, nőgyógyász nyíregyháza, onkológus, optika nyíregyháza, ortopéd, pszichiáter, reumatológus, sebész nyíregyháza, szemész, szemészet, urológus, aranyér nyíregyháza, anyajegy nyíregyháza, csontritkulás nyíregyháza, gyomortükrözés nyíregyháza, hasi ultrahang nyíregyháza, oszteoporózis nyíregyháza, prosztata nyíregyháza