Ismerje meg betegségét

Az ember fején kb. 150 ezer hajszál található, amelyek a fejbőr szőrtüszőiben /hajhagyma/ képződnek. A hajszál lényegében egy szőrszál, amely egy úgynevezett kéreg-, illetve velőállományból épül fel. Fő alkotóeleme a szaru, pigmenttartalma adja a színét, kevesebb pigmenttartalom esetén világosabb. Egyénenként változó a hajszál vastagsága, színe, a hajszálon bevonatot képző faggyúréteg mennyisége, a hajszál szilárdsága, illetve a haj növekedésének mértéke. Idős korban a hajszálak vastagsága és pigmenttartalma csökken.

Bővebben...
2013. november 19. 15:05

A gyermeket váró anya táplálkozása befolyásolja a magzat fejlődését, valamint a születendő gyermek és saját maga egészségi állapotát, s hat a szülés időpontjára és lefolyására is. Ezt szem előtt tartva a nőnek a terhessége folyamán tápanyagtöbbletre van szüksége a szervezetében bekövetkező változásokhoz, valamint magzatának a fejlődéséhez.

Bővebben...
2013. november 20. 08:50

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) kutatásai szerint az elhízás az európai lakosság körében 10-20%-ra tehető. A kelet-európai államokban, így Magyarországon az elhízottak aránya még magasabb, egyes felmérések szerint a túlsúlyosak, illetve az elhízottak aránya kb. 40-50 %. Az utóbbi néhány évtizedben az elhízás gyakorisága a fejlett országokban nőtt.

Bővebben...
2013. november 02. 14:46

A vírusos bőrbetegségek között a szemölcsök fordulnak elő a leggyakrabban. Az esetek többségében fiatal embereknél jelentkeznek, néhány mm-tõl kb. 1 cm-ig terjedõ nagyságú szarukinövések formájában.

Bővebben...
2013. november 19. 15:40

A tejcukor-érzékenység: (laktózintolerancia) enzimdefektus, a tejcukorbontáshoz hiányzik a vékonybél nyálkahártyájában termelődő laktáz nevű enzim, így a tejcukor emésztése és felszívódása nem történik meg. Emiatt a tejcukor nem emésztődik meg, s az alkotórészei nem szívódnak fel.

Bővebben...
2013. november 20. 09:43
Hírek

Az európai felnőtt lakosság 20 százaléka szenved krónikus fájdalmaktól. De vajon tudjuk-e, hogy pontosan milyen fájdalmat élünk át és hogyan is csillapíthatjuk azt? Dr. Pál Mónika, reumatológus arról beszélt, milyen típusai vannak a fájdalomnak.

Bővebben...
2025. július 24. 17:40

A Bell-parézis vagy perifériás faciális parézis az arckifejezésért felelős (mimikai) izmokat mozgató ideg, a VII. agyideg részleges bénulása. Általában féloldali, vagyis csak az egyik arcfelet érinti.

Bővebben...
2025. július 25. 16:03

Sokszor halljuk páciensektől: "Voltam csontkovácsnál, jól megroppantotta a hátam." Ilyenkor az emberben egy pillanatra megfagy a vér – főleg, ha tudjuk, mennyi félreértés, tájékozatlanság és ebből adódóan opcionális veszélyek rejlenek a témában.

Bővebben...
2025. július 25. 04:03

A liszteriózis a Listeria monocytogenes baktériummal fertőzött élelmiszer fogyasztása után kialakuló megbetegedés. E kórokozó gyakran előfordul nem hőkezelt élelmiszerekben, megbetegedést azonban csak nagyobb baktériumszám mellett okoz.

Bővebben...
2025. július 25. 17:25

Milyen szövődményekhez vezethet az elhízás? Egyáltalán mikor beszélünk elhízásról? Mikor kell orvoshoz fordulni?

Bővebben...
2025. július 24. 13:27

A felnőttkori heveny leukémia a vérképző sejtek daganatos burjánzását jelenti a csontvelőben, vérben, esetleg a nyirokszervekben. Évente Magyarországon 300-400 ember betegszik meg heveny leukémiában. Mire számíthat egy beteg?

Bővebben...
2025. július 24. 16:11
Kövessen minket
Keresőszavak

belgyógyász, bőrgyógyász, endokrinológus nyíregyháza, érsebész, fogorvos nyíregyháza, fül-orr-gégész, gasztroenterológus, kardiológus nyíregyháza, kézsebész, neurológus, nőgyógyász nyíregyháza, onkológus, optika nyíregyháza, ortopéd, pszichiáter, reumatológus, sebész nyíregyháza, szemész, szemészet, urológus, aranyér nyíregyháza, anyajegy nyíregyháza, csontritkulás nyíregyháza, gyomortükrözés nyíregyháza, hasi ultrahang nyíregyháza, oszteoporózis nyíregyháza, prosztata nyíregyháza