Ismerje meg betegségét

Baktérium (streptococcus) által okozott gyulladásos bõrbetegség. Többnyire hirtelen fellépõ hidegrázással, lázzal, általános rosszulléttel, levertséggel kezdõdik. Az érintett bõrterület megduzzad, feszessé, vörössé, gyulladttá válik, a környezõ ép bõrterülettõl élesen elhatárolódik. A fertõzés a bõr irharétegében található nyirokerek mentén terjed. Kezdetben csak egy ujjbegynyi kis vörös duzzanat látható, majd a folyamat elõrehaladásával a gyulladás gyorsan tovaterjed. A kórokozó baktérium a bõrbe, annak sérülésein keresztül juthat be (úgynevezett behatolási kapu), ilyen sérülés lehet pl. egy gombás fertõzés következtében berepedezett bõr, illetve sebek, fekélyek is behatolási kaput képeznek. Súlyos esetben a bõrön folyadéktartalmú hólyagok képzõdnek.

Bővebben...
2013. november 19. 15:18

A gyermeket váró anya táplálkozása befolyásolja a magzat fejlődését, valamint a születendő gyermek és saját maga egészségi állapotát, s hat a szülés időpontjára és lefolyására is. Ezt szem előtt tartva a nőnek a terhessége folyamán tápanyagtöbbletre van szüksége a szervezetében bekövetkező változásokhoz, valamint magzatának a fejlődéséhez.

Bővebben...
2013. november 20. 08:50

Az orr és a torok nyálkahártyáját érintő vírusos megbetegedés, általában max. 5-6 napig tartó kellemetlenséget okoz.

Bővebben...
2013. október 03. 23:21

A vesemedence amely a vese központi részét képezi, a húgyvezetéken keresztül a húgyhólyaggal van összeköttetésben. A hólyagot érinto gyulladásos-fertőző betegség esetén a fertőzés a húgyvezeték mentén felfelé haladhat, megbetegítve a vesemedencét, majd a vese állományát. Leggyakrabban az egyik vese betegszik meg, de kétoldali esetek is előfordulhatnak.

Bővebben...
2013. november 19. 14:46

A máj a szervezet legnagyobb és anyagcseréjét illetően egyik legösszetettebb szerve. Károsodása kihat a szervezet fehérje-, szénhidrát- és zsíranyagcseréjére, valamint vitamin-ellátottságára. Ezért a diéta célja a megelőzés, a már kialakult károsodás további romlásának megakadályozása, valamint a gyógyszeres kezelés kiegészítése. A májbetegek étrendje szénhidrátban, fehérjében és vitaminban gazdag, ám zsírszegény és alkoholmentes legyen.

Bővebben...
2013. november 20. 09:28
Hírek

A férfiak maguk is sokat tehetnek annak érdekében, hogy megőrizzék prosztatájuk egészségét. Mire figyeljen? Mit tehet egészsége megőrzése érdekében?

Bővebben...
2025. július 21. 05:02

Tévhit, hogy a daganatos megbetegedések csak előrehaladott stádiumban járhatnak fájdalommal. Bár korai fázisban a tumor sokszor valóban tünetszegény, jelentkezhet fájdalom, ami a betegség előre haladásával súlyosbodik.

Bővebben...
2025. július 21. 10:40

A szúnyogok sokunk életét megkeserítik (beleértve az állatokét is). De miért van az, hogy míg egyesek megússzák néhány csípéssel, addig mások igazi „szúnyogmágnesek”?

Bővebben...
2025. július 20. 17:34

A hasi fájdalom okát sokszor nehéz kitalálni, mivel előfordulhat, hogy különböző problémák ugyanazon tünetekkel, ugyanazon a területen kezdődnek. A hasfájás erőssége, helye és a fájdalom kísérőtünetei segítenek meghatározni, hogy mi okozza a panaszokat.

Bővebben...
2025. július 19. 09:00

A Felty-szindróma egy ritka, de potenciálisan súlyos állapot, amely leggyakrabban hosszú ideje fennálló, szeropozitív (reumafaktor-pozitív) reumás ízületi gyulladásban (RA) szenvedőknél alakul ki.

Bővebben...
2025. július 20. 05:03

Amikor melegben sportolunk, kulcsfontosságú a folyadékpótlás. Milyen folyadékot célszerű ilyenkor fogyasztani? Mikor és mennyit igyunk? Érdemes speciális sportitalokat inni?

Bővebben...
2025. július 19. 17:32

A citromfű, latinul Melissa officinalis sok helyen termesztett, évelő, de fagyérzékeny növény. A gyógyászatban levelét vagy föld feletti részét használják.

Bővebben...
2025. július 19. 14:00

A reflux jeleinek felismerése sok esetben nehéz lehet, mert nem mindig egyértelmű, hogy mi áll a panaszok hátterében. Vajon Ön felismeri a refluxbetegség jellegzetes tüneteit?

Bővebben...
2025. július 20. 09:00
Kövessen minket
Keresőszavak

belgyógyász, bőrgyógyász, endokrinológus nyíregyháza, érsebész, fogorvos nyíregyháza, fül-orr-gégész, gasztroenterológus, kardiológus nyíregyháza, kézsebész, neurológus, nőgyógyász nyíregyháza, onkológus, optika nyíregyháza, ortopéd, pszichiáter, reumatológus, sebész nyíregyháza, szemész, szemészet, urológus, aranyér nyíregyháza, anyajegy nyíregyháza, csontritkulás nyíregyháza, gyomortükrözés nyíregyháza, hasi ultrahang nyíregyháza, oszteoporózis nyíregyháza, prosztata nyíregyháza