Ismerje meg betegségét

A székrekedés népbetegség, az egészségtelen táplálkozás és a mozgásszegény életmód következménye. Székrekedéskor a széklet beszárad, kemény, s az erőltetett székletürítés miatt egy idő múltán aranyeres csomók keletkeznek. A székrekedéshez kellemetlen teltség- és puffadásérzet társul, s a közérzet nagyon rossz lehet.

Bővebben...
2013. november 20. 09:41

Lábadozásnak azt az időszakot nevezzük, amikor szervezetünk egy-egy nagyobb fertőzés (pl. tüdőgyulladás, influenza) vagy műtét után regenerálódik, amelynek során fokozatosan és folyamatosan alkalmassá válik feladatainak rendes végzésére.

Bővebben...
2013. november 20. 08:52

A vese méregtelenítő-kiválasztó funkcióját úgy látja el, hogy a vesén átáramló vért átszuri, amelyből első lépésben úgynevezett szűrlet, majd vizelet képződik. A két vese súlya emberben 300 grammot tesz ki, a vesén átáramló vér mennyisége percenként kb. 1,2 liter. A vese a szervezet víztartalmához nagy mértékben képes alkalmazkodni, nagy mennyiségű folyadék fogyasztása után a kiválasztás fokozódik és több vizelet képződik. A vizelet mennyisége változó, függ a bevitt, illetve az egyéb úton (légzés, verítékezés) távozott víz mennyiségétől , egészséges ember esetén átlagos mennyisége naponta kb. 1-1,5 liter.
A kiválasztás következtében a vizeletbe mind szerves, mind szervetlen anyagok kerülnek. A vizelettel távozó sók a vesében kicsapódhatnak így kövek jönnek létre.

Bővebben...
2013. november 19. 15:46

A női mell nem csupán az utódok táplálására szolgáló mirigyes szerv, hanem szexuális szimbólum is hiszen formája, mérete és rugalmassága kétségkívül lényeges szerepet játszik a nemi vágy felkeltésében, ezen kívül a nők önértékelésében is.

Bővebben...
2013. november 19. 15:16

Az étrendi kezelés igen fontos kiegészítője a gyógyszeres terápiának, ugyanis megfelelő tápanyag-utánpótlás nélkül a szervezet nem képes megújulni, s a védekező folyamatai sem kielégítők. A szájon át vagy egyéb módon való táplálás elkezdése előtt fel kell mérni a beteg tápláltsági állapotát, mert ettől nagymértékben függ a sebgyógyulás időtartama, valamint a műtét utáni szövődmények előfordulásának gyakorisága.

Bővebben...
2013. november 20. 09:38
Hírek

A szúnyogok sokunk életét megkeserítik (beleértve az állatokét is). De miért van az, hogy míg egyesek megússzák néhány csípéssel, addig mások igazi „szúnyogmágnesek”?

Bővebben...
2025. július 20. 17:34

Amikor melegben sportolunk, kulcsfontosságú a folyadékpótlás. Milyen folyadékot célszerű ilyenkor fogyasztani? Mikor és mennyit igyunk? Érdemes speciális sportitalokat inni?

Bővebben...
2025. július 19. 17:32

A citromfű, latinul Melissa officinalis sok helyen termesztett, évelő, de fagyérzékeny növény. A gyógyászatban levelét vagy föld feletti részét használják.

Bővebben...
2025. július 19. 14:00

A férfiak maguk is sokat tehetnek annak érdekében, hogy megőrizzék prosztatájuk egészségét. Mire figyeljen? Mit tehet egészsége megőrzése érdekében?

Bővebben...
2025. július 21. 05:02

A reflux jeleinek felismerése sok esetben nehéz lehet, mert nem mindig egyértelmű, hogy mi áll a panaszok hátterében. Vajon Ön felismeri a refluxbetegség jellegzetes tüneteit?

Bővebben...
2025. július 20. 09:00

A Felty-szindróma egy ritka, de potenciálisan súlyos állapot, amely leggyakrabban hosszú ideje fennálló, szeropozitív (reumafaktor-pozitív) reumás ízületi gyulladásban (RA) szenvedőknél alakul ki.

Bővebben...
2025. július 20. 05:03

A hasi fájdalom okát sokszor nehéz kitalálni, mivel előfordulhat, hogy különböző problémák ugyanazon tünetekkel, ugyanazon a területen kezdődnek. A hasfájás erőssége, helye és a fájdalom kísérőtünetei segítenek meghatározni, hogy mi okozza a panaszokat.

Bővebben...
2025. július 19. 09:00

Tévhit, hogy a daganatos megbetegedések csak előrehaladott stádiumban járhatnak fájdalommal. Bár korai fázisban a tumor sokszor valóban tünetszegény, jelentkezhet fájdalom, ami a betegség előre haladásával súlyosbodik.

Bővebben...
2025. július 21. 10:40
Kövessen minket
Keresőszavak

belgyógyász, bőrgyógyász, endokrinológus nyíregyháza, érsebész, fogorvos nyíregyháza, fül-orr-gégész, gasztroenterológus, kardiológus nyíregyháza, kézsebész, neurológus, nőgyógyász nyíregyháza, onkológus, optika nyíregyháza, ortopéd, pszichiáter, reumatológus, sebész nyíregyháza, szemész, szemészet, urológus, aranyér nyíregyháza, anyajegy nyíregyháza, csontritkulás nyíregyháza, gyomortükrözés nyíregyháza, hasi ultrahang nyíregyháza, oszteoporózis nyíregyháza, prosztata nyíregyháza