Ismerje meg betegségét

Minden ember, aki egészségesen szeretne élni, megfelelően kell, hogy táplálkozzon. Ez nemcsak az egészséges anyagcseréjű személyre vonatkozik, hanem a cukorbetegre (diabéteszesre) is.

Bővebben...
2013. november 20. 08:54

A tejcukor-érzékenység: (laktózintolerancia) enzimdefektus, a tejcukorbontáshoz hiányzik a vékonybél nyálkahártyájában termelődő laktáz nevű enzim, így a tejcukor emésztése és felszívódása nem történik meg. Emiatt a tejcukor nem emésztődik meg, s az alkotórészei nem szívódnak fel.

Bővebben...
2013. november 20. 09:43

A testi leromlásnak sokféle oka lehet, egyebek között elhúzódó, súlyos betegség, műtét, baleset, sérülés (pl. égés) és anorexia nervosa. Az említett bajok miatt részben kevesebb tápanyaghoz jut a szervezet, részben több tápanyagot veszít, mint amennyit felvesz. Nem véletlen, hogy a diéta célja a szervezet teljes regenerálása. Különös gondot kell fordítani az energiában, vitaminokban, ásványi anyagokban és fehérjékben gazdag élelmianyagok és élelmiszerek rendszeres fogyasztására. Az étrend fontos szabálya, hogy fokozatosan többet és többször kell enni. Naponta ötszöri-hatszori étkezés javasolt. Az étrend energiaértéke (2500–4000 kcal/nap) attól függően változhat, hogy milyen mértékű a testi leromlás.

Bővebben...
2013. november 20. 09:39

A szervezet működéséhez nélkülözhetetlen tápanyagokhoz az ételekből jutunk hozzá. Az anyagcsere során salakanyagok is keletkeznek, amelyeknek egy részét a vese üríti ki a testből. Ha ez a szerv nem vagy nem megfelelően látja el a feladatát, dialízissel választják ki a vérből a méreganyagokat, a fölösleges vizet és ásványi anyagokat. Sajnos, eközben bizonyos vitaminok és nyomelemek is kiválasztódnak.

Bővebben...
2013. november 20. 08:59

Fekélybetegség esetén a gyomor, illetve a nyombél nyálkahártyáján károsodás jön létre, a nyálkahártyát a gyomorsav mintegy megemészti. Az orvosi szaknyelv a fekélyeket úgynevezett peptikus fekélyeknek is nevezi. A fekélybetegség 5-ször gyakoribb a patkóbélben, mint a gyomorban, ugyanakkor a gyomorfekély veszélyesebb, mivel rosszindulatú elfajulása fordulhat elő.

Bővebben...
2013. november 02. 14:53
Hírek

Hogyan befolyásolják táplálkozási szokásaink a vastagbél daganatainak rizikóját? Milyen hatással lehetnek bizonyos élelmiszerek a bélrendszeri daganatok kialakulására?

Bővebben...
2025. június 20. 13:25

A kor előrehaladtával jelentkező mozgásszervi problémák között nem csupán a csontritkulással, hanem az izomerő és az izomtömeg csökkenésével, a szarkopéniával is számolni kell.

Bővebben...
2025. június 20. 10:40

A D-vitamin jótékony hatása már régóta ismert. Kiemelkedő szerepet játszik az immunrendszer működésében, a kalcium felszívódásában, ezzel együtt a csontok egészségének megőrzésében, valamint az ideg-izom működésben.

Bővebben...
2025. június 20. 04:03

A hasfájás és a székrekedés után a harmadik leggyakrabban előforduló emésztőrendszeri probléma a haspuffadás. Hátterében számos kiváltó tényező állhat. Melyek ezek? Töltse ki tudástesztünket!

Bővebben...
2025. június 21. 09:00

Régebben úgy tartották, hogy infarktus után minél többet feküdjön a beteg. Napjainkra megváltozott a szemlélet, és a korai mobilizációt, az ágyból felkeltést, a mozgás fokozatos megkezdését részesítik előnyben.

Bővebben...
2025. június 19. 17:50

Az ideális terméknek nemcsak praktikusnak és kényelmesnek kell lennie a szülő és a gyermek számára, hanem természetesen biztonságosnak is.

Bővebben...
2025. június 19. 16:14
Kövessen minket
Keresőszavak

belgyógyász, bőrgyógyász, endokrinológus nyíregyháza, érsebész, fogorvos nyíregyháza, fül-orr-gégész, gasztroenterológus, kardiológus nyíregyháza, kézsebész, neurológus, nőgyógyász nyíregyháza, onkológus, optika nyíregyháza, ortopéd, pszichiáter, reumatológus, sebész nyíregyháza, szemész, szemészet, urológus, aranyér nyíregyháza, anyajegy nyíregyháza, csontritkulás nyíregyháza, gyomortükrözés nyíregyháza, hasi ultrahang nyíregyháza, oszteoporózis nyíregyháza, prosztata nyíregyháza