Ismerje meg betegségét

A krónikus, nem specifikus légzőszervi betegségek rövidítésére Magyarországon a KALB betűszót használjuk. Az angolszász szakirodalomban a COPD használatos. Az említett rövidítések három betegséget jelölnek: a krónikus bronchitiszt (chronicus bronchitist, idült hörghurutot), az asztma bronchiálét (asthma bronchialét, hörgi asztmát) és az emfizémát (emphysemát, tüdőtágulatot).

Bővebben...
2013. november 20. 09:22

A máj a szervezet legnagyobb és anyagcseréjét illetően egyik legösszetettebb szerve. Károsodása kihat a szervezet fehérje-, szénhidrát- és zsíranyagcseréjére, valamint vitamin-ellátottságára. Ezért a diéta célja a megelőzés, a már kialakult károsodás további romlásának megakadályozása, valamint a gyógyszeres kezelés kiegészítése. A májbetegek étrendje szénhidrátban, fehérjében és vitaminban gazdag, ám zsírszegény és alkoholmentes legyen.

Bővebben...
2013. november 20. 09:28

A bőrrák a rosszindulatú daganatok közül gyakoriságban a nyolcadik helyet foglalja el. Az elváltozás korai felismerése azért kiemelkedő jelentőségű, mert a daganat korai kezelésével az áttétképzés, illetve a halálozás megelőzhető lehet.

Bővebben...
2013. október 08. 22:49

A táplálkozási zavarok közé tartozó kórkép, melyet testséma-zavar és korlátlan evési kényszer jellemez. Nyugat-Európai kutatások szerint a fiatal nők 5-7 %-a szenved ebben a betegségben. Oka mindezidáig ismeretlen. A nők körében egyértelműen gyakoribb, jellemzően a jó szociális környezetben élo, középiskolába járó lányok érintettek.

Bővebben...
2013. november 02. 14:32

A szembetegségek között gyakoriság szerint az első helyen álló kötőhártya-gyulladás a szem legkülső védőburkának (kötőhártya) gyulladását jelenti. Jelentkezhet heveny (akut) és idült (krónikus) formában is.

Bővebben...
2013. november 19. 15:11
Hírek

A hasfájás és a székrekedés után a harmadik leggyakrabban előforduló emésztőrendszeri probléma a haspuffadás. Hátterében számos kiváltó tényező állhat. Melyek ezek? Töltse ki tudástesztünket!

Bővebben...
2025. június 21. 09:00

Hogyan befolyásolják táplálkozási szokásaink a vastagbél daganatainak rizikóját? Milyen hatással lehetnek bizonyos élelmiszerek a bélrendszeri daganatok kialakulására?

Bővebben...
2025. június 20. 13:25

Régebben úgy tartották, hogy infarktus után minél többet feküdjön a beteg. Napjainkra megváltozott a szemlélet, és a korai mobilizációt, az ágyból felkeltést, a mozgás fokozatos megkezdését részesítik előnyben.

Bővebben...
2025. június 19. 17:50

A D-vitamin jótékony hatása már régóta ismert. Kiemelkedő szerepet játszik az immunrendszer működésében, a kalcium felszívódásában, ezzel együtt a csontok egészségének megőrzésében, valamint az ideg-izom működésben.

Bővebben...
2025. június 20. 04:03

Az ideális terméknek nemcsak praktikusnak és kényelmesnek kell lennie a szülő és a gyermek számára, hanem természetesen biztonságosnak is.

Bővebben...
2025. június 19. 16:14

A kor előrehaladtával jelentkező mozgásszervi problémák között nem csupán a csontritkulással, hanem az izomerő és az izomtömeg csökkenésével, a szarkopéniával is számolni kell.

Bővebben...
2025. június 20. 10:40
Kövessen minket
Keresőszavak

belgyógyász, bőrgyógyász, endokrinológus nyíregyháza, érsebész, fogorvos nyíregyháza, fül-orr-gégész, gasztroenterológus, kardiológus nyíregyháza, kézsebész, neurológus, nőgyógyász nyíregyháza, onkológus, optika nyíregyháza, ortopéd, pszichiáter, reumatológus, sebész nyíregyháza, szemész, szemészet, urológus, aranyér nyíregyháza, anyajegy nyíregyháza, csontritkulás nyíregyháza, gyomortükrözés nyíregyháza, hasi ultrahang nyíregyháza, oszteoporózis nyíregyháza, prosztata nyíregyháza